Kocaeli City Square منطقة وقوف السيارات للاسترخاء وسط المدينة

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından eski valilik alanına yapılan Kent Merkezi Otoparkı için tanıtım programı düzenlendi. Programa Türk Dünyası Belediyeler Birliği(TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti MKYK Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek, AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, Sivil Toplum Kuruluşları(STK) temsilcileri ve çevre esnafı katıldı. Programda konuşan Başkan Karaosmanoğlu, vatandaşların yer altı otoparkını 1 yıl boyunca gündüz saatlerinde ücretsiz kullanabileceğini belirtti.

OTOPARKLARIN ÖNEMİ ARTIYOR
Yaklaşık bir ay önce Kent Meydanı için tanıtım programı gerçekleştirdiklerini hatırlatan Başkan Karaosmanoğlu, şunları ifade etti; “Geçmişte atlarla develerle ticaret yapanlar, kervansaraylara gider hayvanlarını konumlandıracağı yerler arar oralara bırakırdı. Şimdi ise gelişen teknoloji sayesinde otomobillerimiz var ve onları konumlandırabileceğimiz yerler arıyoruz. İşte burada otoparklarımızın önemi artıyor. Ülkemizde ve ilimizde refah seviyesi yükseldikçe araç sayısı da artıyor. Bizlerde sürekli olarak kendimize ‘Yeterli otoparkımız var mı?’ diye soruyoruz.’’

ÖZEL SEKTÖRE OTOPARK TEŞVİKİ
‘’Daha önce araçlarımızı apartmanların dükkanların önüne park ediyorduk. En ucuz araç 50 bin TL’den başlıyor, 500 bin liraya kadar fiyatlar çıkıyor. Bu kadar para verdiğimiz araçları sokaklara bırakmak doğru değil. Şehirlerde otoparklar artık kaçınılmaz, bundan sonra nerede yer bulursak oraya otopark yapacağız. Özel sektörden de otopark açmasını bekliyorum. Otopark açmak isteyen özel sektöre teşviklerimiz olacak ve belediye olarak her türlü desteği de vermeye hazırız. Katlı otoparkımız otomatik olmasaydı 250 araç kapasiteli olacaktı ama yaptığımız bu sistemle araç kapasitesini 357’ye çıkardık.’’

“SABAHA KADAR BIRAKMAK YOK”
Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Kent Merkezi Otoparkımız şehrin girişinde bulunuyor. Şehir trafiğine girmeden otoparka giriyor ve anayola çıkabiliyorsunuz. Otoparkımız 1 yıl boyunca vatandaşlarımıza gündüz saatlerinde ücretsiz hizmet verecek, ancak öyle sabaha kadar bırakmak yok. Bırakılan araçlar akşam saatinden sonra alınmaz ise ücret alınacak. Bunun için bir çalışma yapıyoruz. En kısa sürede bilgilendireceğiz. Maliyeti 33 milyon TL olan otoparkımız, çevre esnafımıza ve vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, konuşmasını bitirdikten sonra davetlilerle birlikte otopark alanındaki yarı otomatik park sisteminin nasıl çalıştığını izledi. Son olarak çevre esnafını da gezen Başkan Karaosmanoğlu, bereketli işler diledi ve vatandaşlarla sohbet etti.

YARI OTOMATİK PARK SİSTEMİ NEDİR?
نظم وقوف السيارات شبه التلقائي. هذه هي الأنظمة التي يقوم فيها المستخدم بقيادة السيارة مباشرة إلى منصة التحميل داخل نظام وقوف السيارات ، وسيتم تنفيذ عمليات الرفع والتبديل تلقائيًا. عند مستوى المدخل ، تنزلق المنصات المنزلقة أفقياً وتُنقل أماكن وقوف السيارات في المستويات العليا أو السفلية رأسياً إلى مستوى المدخل.

قريب من Akaraar NewCHANGE STREET
Üstü meydan altı otopark şeklinde düzenlenen proje, Akçaray Yeni Cuma tramvay durağına yakınlığıyla sürücüler için cazip bir yer oldu. Kentte ferah bir meydan oluşturmak, aynı zamanda bölgenin otopark sorununu çözmek amacıyla oluşturulan proje şehrin nefes almasını sağlayacak.

357 سيارة القدرات
Meydanın zemininde kaplama olarak granit ve bazalt gibi doğal taşlar kullanılıyor. Meydanın süs havuzu çalışmaları sürerken aydınlatma çalışmaları da gerçekleşti. Eski valilik alanında inşa edilen otopark, yarı otomatik sistemle çalışıyor. Otopark 357 araç kapasitesine sahip ve 6 bin 600 metrekare alana sahip. Otoparkta engelli ve elektrikli otomobiller için de yer ayrılacak.

أخبار السكك الحديدية مماثلة

أخبار قطار سريع مماثلة

عن ليفنت أوزين
كل عام والقطاع السكك الحديدية عالية السرعة، الشركة الأوروبية الرائدة في تزايد تركيا. الاستثمارات في السكك الحديدية ، والتي تأخذ هذه السرعة من القطارات عالية السرعة ، تستمر في الزيادة. بالإضافة إلى ذلك ، مع الاستثمارات التي تم إجراؤها للنقل في المدينة ، تألق نجوم العديد من الشركات التي تصنع الإنتاج المحلي. إنه فخور ببدء الإنتاج من القطارات الوطنية التركية ذات السرعة العالية بالإضافة إلى شركات الترام والسكك الحديدية الخفيفة ومترو الأنفاق المحلية. نحن سعداء للغاية لوجودنا في هذه الطاولة الفخمة.

كن أول من يعلق

التعليقات

يستخدم هذا الموقع Akismet لتقليل المحتوى غير المرغوب فيه. تعرف على كيفية معالجة بيانات تعليقك.