القتال مع الثلج في غازي عنتاب

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yurdun batı bölgesinde başlayan kar yağışlarının ardından Gaziantep’te dün akşam başlayan kar yağışına anında müdahale etti.
Sabaha kadar devam eden kar yağışında ana arterleri açık tutan Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, tuzlama ve kar küreme çalışmaları ile Gaziantep’te çevre yolu ve kent içerisindeki trafik akışının sorunsuz devam etmesini sağladı.
Fen İşleri Daire Başkanı Hasan Hüseyin Sülü yaptığı açıklamada; Büyükşehir Belediyesi olarak 2012-2013 yılı kış sezonunda gerek yaya trafiği, gerekse de araç trafiğini olumsuz yönde etkileyecek yoğun kar yağışlarına karşı gerekli tedbirleri aldıklarını belirtti.
STOKLARIMIZDA 2 BİN 200 TON TUZ VAR
Kentte dün akşam saatlerinde aniden başlayan kar yağışına tuzlama araçları ve greyderlerle müdahale ettiklerini, sabaha kadar süren çalışmalarla ana arterleri açık tuttuklarını söyleyen Sülü, “Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden aldığımız raporları titizlikle takip ederek, gerçekleşecek kar yağışına karşı hazırlıklı olarak bekliyoruz. Vatandaşlarımızın herhangi bir olumsuzluğa maruz kalmaması için 4 tuz robotu, 6 kar küreme aracı, 6 greyder, 6 loder yükleyici, 10 bekoloder,10 kürekle tuzlama ekibi, 2 bin 200 ton tuz stoku ve 110 personel ile tüm ana arterlerde kar ve buzlanmaya karşı anında müdahale etmek için hazırız” diye konuştu.
Sülü, ekiplerin, yol açma ve temizleme araçları ile ana arterlerde temizleme çalışmaları olmak üzere şehir içi trafiğin sorunsuz bir şekilde akışını sürdürmesini sağlayabileceklerini vurguladı.

مصدر: IHA

أخبار السكك الحديدية مماثلة

أخبار قطار سريع مماثلة

عن ليفنت أوزين
كل عام والقطاع السكك الحديدية عالية السرعة، الشركة الأوروبية الرائدة في تزايد تركيا. الاستثمارات في السكك الحديدية ، والتي تأخذ هذه السرعة من القطارات عالية السرعة ، تستمر في الزيادة. بالإضافة إلى ذلك ، مع الاستثمارات التي تم إجراؤها للنقل في المدينة ، تألق نجوم العديد من الشركات التي تصنع الإنتاج المحلي. إنه فخور ببدء الإنتاج من القطارات الوطنية التركية ذات السرعة العالية بالإضافة إلى شركات الترام والسكك الحديدية الخفيفة ومترو الأنفاق المحلية. نحن سعداء للغاية لوجودنا في هذه الطاولة الفخمة.

كن أول من يعلق

التعليقات

يستخدم هذا الموقع Akismet لتقليل المحتوى غير المرغوب فيه. تعرف على كيفية معالجة بيانات تعليقك.