معرض السكك الحديدية الخفيفة لأنظمة السكك الحديدية الأوراسية ، معرض البنية التحتية واللوجستيات 08 - 10 March 2012Birincisi Altınpark Fuar Merkezi’nde düzenlenen ”Eurasia Rail Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı”, وزير النقل بينالي يلدرم tarafından yapılmıştı. Yıldırım yaptığı açılış konuşmasında, Eurasia Rail FuarıXCHARXna 20 ülkeden yaklaşık 120 firma ve kuruluşun katıldığını belirterek, ilk kez düzenlenen fuara bu kadar katılım olmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi. Fuarın başarılı olmasında TCDDXCHARXnin de büyük katkısı olduğuna işaret eden Yıldırım, ”Demiryolları artık bölgemizde, Avrupa’da, Orta Asya, Uzak Doğu hatta Amerika’da yavaş yavaş geleceğin taşıma sistemi olarak öncelikli yatırımları hak eden ve hükümetlerin bu yönde ciddi yatırım yaptıkları bir sektör olmaya başladı” diye konuştu. Küresel ekonomik krizin sektörü bir miktar etkilediğini, ancak bu durumun kısa sürede aşıldığını anlatan Yıldırım, ”demiryollarına yatırım yapmanın geleceğe yatırım yapmakXCHARX olduğunu kaydetti. TürkiyeXCHARXnin son 8 yılda demiryollarına 20 milyar liranın üzerinde yatırım yaptığını bildiren Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: XCHARXTürkiyeXCHARXde 1950 -2000 yılları arasında demiryolu yapımı kalmamıştı, unutulmuştu. Demiryolları yarım asırda yok olma aşamasına geldi. Biz istiklalimizi demiryolları ile kazandık. Demiryolları Türkiye için sadece bir taşıma aracı değil, bir kültürdür, bağımsızlık sembolüdür, kalkınmanın, refahın adıdır. Demiryollarına önümüzdeki 10 yılda en az 50 milyar lira yatırım yapacağız. Bunların bir kısmı şu anda yapılan, bir kısmı sırasını bekleyen projeler.XCHARX

02 XCHARX 05 Mart 2011 tarihinde AnkaraXCHARX da gerçekleştirilmiş olan ilk versiyonu; geniş kapsamlı çok sayıda referans projesi ve 220 nin üzerinde taşıma teknolojisine sahip şirketleriyle, Türkiye Demiryolu endüstrisinin merkezi konumunda olması ve uluslar arası yolcu ve yük taşıma teknolojisine sahip alıcı ve satıcılara uluslar arası platform sunması sebebiyle ideal bir platform oluşturan, Eurasia Rail in 2012 senesinde İstanbulXCHARX a taşınması fuarı lokal ve uluslararası anlamda cazip hale getirmiştir.

2012 senesinde ilkinin iki katı büyüklüğe çıkan organizasyonda fuar alanı içinde ve dışında, demiryolu-hafif raylı sistem araç ve gereçleri sergilenebilmektedir.

Fuar esnasında Devlet Kurumlarının ve Özel Sektör Firmalarının katkıları ile Kongre ve Seminerler düzenlenecektir.

Online davetiye için buraya tıklayınız.
Destekleyenler

T.C. ULAŞTIRMA

BAKANLIĞI

CRTS CHINA
TCDD UNIVERSAL

شحن

منظمة

TOBB UTIKAD
KOSGEB DTD
MAFEX
RAYDER

لزيارة المعرض:

الاتصال بـ Bengu مباشرة

تطوير الزوار ومسؤول المشروع

البريد الإلكتروني: bengu@turkel.com.tr

Tel : +90-212-284-2300 (Dahili. 168)

الإعلانات

قطار عالية السرعة الأخباركن أول من يعلق

التعليقات

يستخدم هذا الموقع Akismet لتقليل المحتوى غير المرغوب فيه. تعرف على كيفية معالجة بيانات تعليقك.